TOP 6 najlepszych startupów “Health Care”

TOP 6 najlepszych startupów “Health Care”

Healthcare. Eksperci rynkowi twierdzą, że obszar ten jest dla przedsiębiorców i jedną z największych szans, i jednym z największych rozczarowań. Wszystko zależy od wielkości rynku, potencjału oraz poziomu regulacji. Niemniej jednak w 2016 roku inwestorzy zainwestowali w ochronę zdrowia $ 12,2 mld, wspierając firmy, które obiecują zmienić wszystko, od leczenia chorób nowotworowych do procesu wyszukiwania nowego lekarza. Oto najlepsze z nich:

1. Flatiron Health


Firma Flatiron Health, wspierana przez Google Ventures, opracowała nową chmurową platformę technologiczną, która łączy około 260 klinik onkologii. Startup z Nowego Jorku bierze dane pacjenta, które zbiera z tych ośrodków – oczywiście bez identyfikacji szczegółów – i dzieli się nimi z firmami farmaceutycznymi i badawczymi. W 2013 roku firma podniosła rundę serii A w wysokości 8 000 000 $. Nieco ponad rok po 130 mln dolarów, a rok później dodatkowe 175 milionów, podnosząc swoje szacunki do 1,2 mld dolarów. Flatiron jest jedną z kilku firm-jednorożców w branży zdrowotnej.

Główni inwestorzy: Google Ventures, First Round Capital, Roche, Allen & Co.

2. Freenome

Freenome

Freenome, z siedzibą w South San Francisco, zajmuje się tak zwaną biopsją płynną (tzn. analizą krwi). Celem jest wykorzystanie DNA pacjenta, a nie próbki tkanki, do diagnozy raka. Założyciele Freenome twierdzą, że ich badania są lepsze niż obecne możliwości diagnozowania raka prostaty, piersi, jelita grubego i płuc. Firma otrzymała dotację w wysokości $ 65 mln od Andreessen Horowitz, Founders Fund, Charles River Associates na badania kliniczne.

Główni inwestorzy: Andreessen Horowitz, Founders Fund, Charles River Associates.

3. Clover Health

Clover Health

Inny jednorożec medyczny, Clover Health, to startup ubezpieczeniowy, którego cel stanowi wykorzystanie danych do ulepszenia medycyny prewencyjnej. Firma z San Francisco monitoruje dziesiątki klinicznych i społecznych danych, które pomagają pacjentom starszym oraz o niskich dochodach uniknąć wizyt szpitalnych. Obecnie firma rozpatruje wnioski 25 000 pacjentów z Medicare Advantage w New Jersey. Dzięki ostatniej rundzie finansowania o wysokości 130 milionów dolarów od Google Ventures i innych wspierających podmiotów Clover planuje jesienią tego roku poszerzyć swoją działalność i rozpocząć pracę w trzech nowych stanach.

Główni inwestorzy: First Round Capital, Sequoia Capital, Greenoaks Capital.


4. ZocDoc

ZocDoc

Nowojorski ZocDoc pozwala użytkownikom znaleźć usługodawców opieki zdrowotnej, subskrybować książki online oraz czytać opinie od innych pacjentów. Miesięcznie usługi ZocDoc są wykorzystywane przez 6 milionów pacjentów w Stanach Zjednoczonych.

ZocDoc ostatnio dodał funkcję, która umożliwia pacjentom opisaćswoje objawy za pomocą języka naturalnego, a następnie porównuje je z odpowiednim „usługodawcą”, takim jak lekarz, dentysta, pielęgniarka lub fizjoterapeuta. Spółka przyciągnęła łącznie 223 milionów dolarów.

Główni inwestorzy: założyciel Amazon Jeffrey Bezos, Khosla Ventures, Goldman Sachs.

5. 23andMe

23andMe

W roku 2013 FDA uznała, że ​​spółka genetycznego testowania 23andMe, która przyciągnęła w sumie 233 milionów dolarów, nie może sprzedawać jednej ze swoich usług: wyniki badań, które wskazują na skłonność człowieka do rozwijania chorób dziedzicznych.

Od tego czasu 23andMe głównie używa swoich służb genetycznego testowania w celu zapewnienia informacji o pochodzeniu. Ale w kwietniu tego roku firma ostatecznie została zatwierdzona przez FDA do sprzedaży testów bezpośredniego konsumenta, które dostarczają informacji na temat zagrożeń dla zdrowia w warunkach, takich jak choroba Parkinsona, choroba Alzheimera i trombofilia wrodzona.

Główni inwestorzy: Google Ventures, New Enterprise Associates, WuXi Healthcare Ventures.

6. Babylon Health

Babylon Health

Założony w Londynie Babylon Health, który zgromadził w sumie 85 milionów dolarów, rozpoczął działalność jako firma telemedycyna, która pozwala lekarzom postawić diagnozę z pomocą filmów i umożliwiając pacjentom oceniać jakość każdej interakcji. Ale teraz realizuje trochę inny program i pilotuje go w UK. Chatbot ze wsparciem dla AI, który analizuje stan objawów u pacjenta w stosunku do danych bazowych, łącznie z integracją własnej historii choroby i odpowiedzi na pytania chatbota.


Główni inwestorzy: Vostok New Ventures, Hoxton Ventures, Mustafa Suleyman. Data publikacji: 27.06.2017
Zainwestuj w obiecujące startupy, zdobądź inwestycje i pożyczki dla swojego biznesu, do realizacji swoich pomysłów zaangażuj najlepszych specjalistów
Zaloguj się na portalu za pomocą swojego konta w serwisach społecznościowych
Lub zaloguj się / zarejestruj się
Nie pamietasz hasła?
Wpisz adres e-mail użyty do rejestracji na Startup.Network
arrow_back
PL
visibility267
share
close
thumb_up0
Lubię to
Nie lubię to
  • 0