Pięć sposobów na przyciągnięcie aniołów biznesu do startupu

Pięć sposobów na przyciągnięcie aniołów biznesu do startupu

Jednym z najczęstszych problemów, napotykanych przez większość, jeśli nie wszystkich przedsiębiorców, jest poszukiwanie początkowych inwestycji, niezbędnych, aby „oderwać się od ziemi”. W takich przypadkach aniołowie biznesu mogą być idealnym rozwiązaniem do uruchomienia startupu lub małego biznesu.

Jak znależć aniola biznesu? Dlaczego warto znaleźć anioła biznesu? Ponieważ są to inwestorzy, którzy mogą pomóc początkującym małym przedsiębiorstwom, które mają świetny produkt i doskonałą organizację, a nie mają elastyczności finansowej. Aniołowie biznesu mogą inwestować w twoją firmę niezbędną ilość pieniędzy, co często prowadzi do niemal natychmiastowego wzrostu i rozwoju.

Inną wielką zaletą tego rodzaju inwestorów jest to, że zwykle mają doświadczenie w branży, w której wolą inwestować, oraz chcą uczestniczyć w zarządzaniu firmą. Wiadomo, że obecność doświadczonego przedsiębiorcy, jego wsparcie w podejmowaniu trudnych decyzji mogą być nawet bardziej wartościowe niż inwestycje finansowe.

Na pierwszym etapie poszukiwania anioła biznesu stwórz profil idealnego inwestora (w zależności od branży) dla swojej firmy. Może to wyglądać na przykład następująco:

  • roczny dochód powyżej $100 000;

  • wiek od 40 do 65 lat;

  • inwestor jest skutecznym przedsiębiorcą w twojej lub podobnej do twojej branży.

Ponadto idealny anioł biznesu powinien być gotów do utrzymania inwestycji na okres co najmniej od pięciu do siedmiu lat. Również jest pożądane, aby szukać inwestora, który lubi brać udział w zarządzaniu firmą, i w trudnych chwilach mógłby udzielać cenne rady. Jak znaleźć idealnego anioła biznesu?

Tworzenie strategii i właściwego pitchu

Po tym, jak stworzyłeś profil swego inwestora, użyj go, aby przygotować atrakcyjny pitch oraz strategię. Stwórz prezentację, która naprawdę wyróżnia się i jest w stanie zrobić silne wrażenie. Inwestorzy często podejmują decyzje w ich sercach, a nie w ich głowach. Ważne jest, aby znać wszystkie zalety swojego produktu i pokazać, że jesteś pewien tego, co mówisz.

Odwiedzenie imprez i konferencji

Anioły biznesu, jak wiadomo, biorą udział w imprezach biznesowych i konferencji, orientując się według swoich możliwości inwestycyjnych. Dlatego należy uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach, konferencjach i prezentacjach związanych z twoją branżą i robić to tak często, jak to możliwe.

Tutaj, oprócz tworzenia „networku” i spotkań z potencjalnymi aniołami biznesu, można również zdobyć cenne pomysły i informacje, które można zastosować w swojej firmie w dłuższej perspektywie.


Пять способов привлечь бизнес-ангела в стартап

Definiowanie grup i sieci aniołów biznesu

Aniołowie biznesu zazwyczaj pracują w grupach i sieciach prywatnych. Spróbuj znaleźć te grupy i określić indywidualnych inwestorów, z którymi chcesz pracować.

Dowiedz się jak najwięcej o tych inwestorach i dołóż wszelkich starań, aby zorganizować prywatne spotkanie.

Opcje dla wyszukiwania online

Rewolucja cyfrowa zmieniła wiele aspektów biznesu, w tym aniołów biznesu. Teraz istnieje wiele stron internetowych, poświęconych relacjom pomiędzy aniołami a przedsiębiorcami. Jedną z tych stron jest platforma inwestycyjna Startup.Network.

Niektóre z tych stron internetowych są zaprojektowane, aby organizować spotkania z potencjalnymi grupami aniołów biznesu, którzy mogą inwestować znacznie większe pieniądze niż pojedynczy anioł biznesu. Podobnie jeżeli inwestor nie jest zdecydowany na inwestycje w twoją firmę, może on przekazać ją bardziej odpowiedniemu kandydatowi, który może być zainteresowany.

Zatrudnianie profesjonalnych fundraiserów

Jeśli nie masz doświadczenia w pozyskiwaniu środków finansowych, zawsze można dogadać się z profesjonalnymi fundraiserami. Osoby te specjalizują się w szybkim poszukiwaniu finansowania dla małych firm lub startupów. Ale takiego rodzaju usługi często nie są bezpłatne.Data publikacji: 27.06.2017
Zainwestuj w obiecujące startupy, zdobądź inwestycje i pożyczki dla swojego biznesu, do realizacji swoich pomysłów zaangażuj najlepszych specjalistów
Zaloguj się na portalu za pomocą swojego konta w serwisach społecznościowych
Lub zaloguj się / zarejestruj się
Nie pamietasz hasła?
Wpisz adres e-mail użyty do rejestracji na Startup.Network
arrow_back
PL
visibility182
share
close
thumb_up0
Lubię to
Nie lubię to
  • 0